מיטה מתחברת יתרונות וחסרונות

עריסה להשכרה במיר מעולה
עריסה להשכרה או לרכישה – מה עדיף?
יוני 26, 2022

מיטה מתחברת יתרונות וחסרונות

 

עם היוולדו של תינוק חדש ההורים הטריים מתמודדים עם התלבטויות חדשות, ועליהם לקבל הרבה מאוד החלטות, שיש להן השפעה רבה על התפתחותו התקינה של התינוק ובריאותו, כמו גם לרווחתם.

אחת מהן היא, איזו מיטה כדאי לרכוש לתינוק, האם להתחיל בעריסה, האם כדאי לקנות או להשכיר, וכן, האם כדאי ללכת על מיטת תינוק שמתחברת ישירות למיטת ההורים. על היתרונות והחסרונות שבמיטה מתחברת בשורות הבאות.

מהי מיטה מתחברת?

מיטה מתחברת היא עריסה לתינוק, שניתן לחבר למיטת ההורים. מדובר במיטה קטנה בהשוואה למיטת התינוק, שעשויה לשמש אתכם עד לגיל שנתיים או שלוש, והיא מיועדת לתינוקות שרק נולדו, מגיל הלידה ועד לגיל 3 חודשים. 

המזרון במיטה המתחברת דומה למזרון שבעריסה רגילה. הוא רך ואלסטי, כך שהוא מבטיח לתינוק הרך מצע נעים ונוח לישון עליו. לעריסה המתחברת יש דפנות נמוכות, שמאפשרות נגישות גבוהה, ודופן אחת שניתן לשלוף כאשר רוצים לחבר את המיטה אל מיטת הורים, או שאפשר להחזירה כאשר רוצים לנייד את העריסה לחדר אחר.

סוגים שונים של מיטות מתחברות מציעים יתרונות שונים, הן מבחינה עיצובית, והן מבחינה פרקטית. לחלק מהמיטות המתחברות יש גלגלים שמקלים את שינוע המיטה לכל מקום שרוצים ברחבי הבית, חלקן עשויות מפלסטיק ואילו אחרות מעץ, וכמובן, שיש מיטות בעיצובים שונים.

באשר להתאמת גובה העריסה למיטת ההורים, מומלץ לחפש אחר עריסה מתכווננת, שניתן להרים או להוריד את גוף העריסה ולהתאימו בצורה מושלמת ובטוחה לחלוטין, וזאת מבלי לגרוע מהגובה של דפנות העריסה.

אף על פי שמיטה נצמדת מכילה יותר אביזרים, ברכישה או בהשכרה של מיטה, ההורים מקבלים את כל האביזרים הנדרשים, כדי שלא יחסר להם או לתינוק דבר.

יתרונות של עריסה נצמדת למיטת הורים

עבור הורם טריים, אחד היתרונות הגדולים של עריסה נצמדת הוא היכולת לישון יחד עם התינוק בצורה בטוחה לחלוטין, שלא מסכנת את התינוק מצד אחד, ומאפשרת גם להורים וגם לתינוק לישון בחופשיות וליהנות ממרחב אישי מצד שני.

מיטת תינוק מתחברת חוסכת מההורים העייפים הרבה קימות ליליות. במקום לקום למיטת התינוק או לעריסה בכל פעם שהתינוק בוכה, מתעורר או זקוק להחלפה, ליטוף או קול מרגיע, פשוט מושיטים את היש ללטפו, ויכולים להרגיעו בקלות מבלי לקום מהמיטה.

מחקרים מוכיחים, שלינה משותפת מסייעת להפחית חרדות שנובעות, ככל הנראה, מהיפרדות האם והתינוק במהלך הלידה. היא מספקת תחושת ביטחון, ומאפשרת להורים להיות זמינים יותר לתינוק, וכן לתת לו מענה מהיר יותר.

בנוסף, מיטה מתחברת תורמת לתחושת ביטחון והתפתחות תקינה, שכן היא מסייעת להורה לתרום לתחושת היציבות והשייכות של התינוק, ומספקת לו קרקע בטוחה להישען עליה בזכות הנוכחות והזמינות הגבוהה של ההורה.

לצד כל היתרונות הללו, המיטה המתחברת מסירה את כל הסכנות של לינה משותפת. היא פתרון אידיאלי במיוחד בגיל, שבו התינוק זקוק לקרבה, לחום ולזמינות של הוריו יותר מכל.

לצד היתרונות הללו, יש שיקולים נוספים שלא מעט הורים לוקחים בחשבון. 

עלותה של מיטה מתחברת גבוה מעלות עריסה רגילה. עם זאת, כיום ניתן להשכיר עריסות יד שנייה, שמאפשרות ליהנות מכל היתרונות של מיטה מתחברת במחיר נוח והוגן.

לסיכום,

לעריסה נצמדת יש שפע יתרונות, שמאפשרים גם להקל על ההורים וגם לתרום לבריאותו והתפתחותו התקינה של התינוק.

ב"גדלים ביחד" ניתן למצוא מגוון רחב של דגמים, כך שכל הורה ימצא את העריסה הנצמדת המושלמת עבור ילדו. כאן ניתן לקנות או להשכיר מיטת תינוק מתחברת. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם כל שאלה או התלבטות.

 

מיטה מתחברת יתרונות וחסרונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

phone whatsapp