שינה משותפת

שינה משותפת עם התינוק

בימיו הראשונים של התינוק, אנחנו מבקשים לישון קרוב אליו. אנחנו רוצים לוודא שהוא נמצא במקום נעים, מוגן ובטוח. אנחנו מבקשים להקל על הקימה בלילה ועל שגרת ההנקה או ההאכלה. אנחנו רוצים לישון טוב ורגוע בשעות שבהן הוא ישן. לכן, הורים רבים בוחרים בלינה משותפת כפתרון המתאים גם לתינוק וגם לאם.
למרות שלינה משותפת היא פתרון נפוץ ומוכר בכל מדינות אירופה, בארצות הברית, במזרח הרחוק ובארצות רבות נוספות, פתרון זה מגיע עם לא מעט התלבטויות. בראש ובראשונה, אנחנו שואלים את עצמנו האם התינוק בטוח כאשר הוא ישן בצמוד להוריו.
שינה משותפת המתוכננת כך שתהיה בטוחה לתינוק ולאם, מעניקה לא מעט יתרונות בתחילת הדרך. היא מסייעת לאם הטרייה לקום בקלות לתינוק שלה, מבלי להתיש את עצמה ולהניק או להאכילו באמצע הלילה. הקרבה להורים מרגיעה את התינוק, כך על פי תיאוריית עקרון הרצף, שמתייחסת לגידול הילד כהמשך רציף וישיר לאופן שבו גדלו ילדים מאז ומתמיד, תוך קרבה טבעית לאם ולמידה מתמשכת של הרגלים וצרכים.
כדי להנות מלינה משותפת בטוחה ונוחה, נולדה העריסה הנצמדת. זו מאפשרת להורים להניח את התינוק בצמוד למיטה הזוגית ולישון יחד בחדר, מבלי שהתינוק נמצא בתוך מיטת ההורים – דבר שעלול לסכן את חייו.
השימוש בעריסה הנצמדת מסייעת לשמור על הגבולות הבריאים בין מיטת התינוק ובין מיטת ההורים ומצד שני לשמור על קרבה. התוצאה היא לילות נעימים ונוחים יותר, שינה רגועה יותר וחיבור קרוב ומתוק.
 

המאמרים הבאים שופכים אור על נושא הלינה המשותפת מכיוונים שונים.

 

phone whatsapp